O nás

Aby si získal niečo, čo si nikdy nemal, je potrebné urobiť niečo, čo si nikdy neurobil :)
To get something you never had, you have to do something you never did :)
 
Sme klub slobodných katolíkov nad 25 rokov pôsobiaci v Bratislave, so sympatizantmi aj z iných regiónov Slovenska. Našim cieľom je vytvárať priestor na stretávanie, zdieľanie a vzájomné spoznávanie ľudí, ktorí chcú prežívať svoj život naplno, byť vďační za všetko, čo nám je dopriate, za to, že „sa máme“. Sme bežní ľudia, možno zabehnutí vo svojej rutine, každý jeden sme Božím originálom so svojim vlastným príbehom.
 
Chceme sa stretávať, chceme sa tešiť z prítomnosti, žiť plnohodnotný život v spoločenstve a v duchu Ježišových hodnôt žiť modernú, príťažlivú svätosť 21. storočia – preto sme vďační, že dve z nás mali odvahu zrealizovať svoju víziu a ich sen napomohol vzniknúť tomuto klubu.
 
 
Pozývame vás na naše pravidelné/nepravidelné aktivity, ktoré sú pripravované aj na základe vašich námetov a pozvánok:
 
 
modlitbové stretko - online každý utorok a nedeľu, modlitba a zdieľanie 
 
 
turistika - pozvánky na vychádzky, jednodňové i viacdňové výlety do blízkeho okolia i na vzdialenejšie expedície 
 
 
kultúra - priestor pre vaše typy a pozvánky na kultúrne a spoločenské podujatia
 
 
iné - tancovačky, opekačky, duchovné cvičenia a iné. 
 
 Vaše pozvánky a námety môžete posielať na adresu info@mosty25plus.sk.
 

História a vízia

Kto nepozná prístav, do ktorého sa chce plaviť, tomu nie je žiadny vietor priaznivý (Seneca)

História

Toto naše spoločenstvo vzniklo na jeseň v roku 2007 v Bratislave pod názvom Projekt slobodní 25-107 prvou pozvánkou na stretko. Veľkú zásluhu na vzniku majú sestry redemptoristky v Kežmarku, ktoré sú modlitbovým pozadím projektu. Nápady sa zrodili v hlavách a srdciach našich dvoch zakladateliek Alenky a Moniky ešte pred spomenutým rokom. Obe tak, ako možno viacerí z nás, vnímali potrebu spoločenstva pre slobodných ľudí nad 25 rokov, ktorí zdieľajú spoločnú vieru a životné okolnosti. A tak neostali iba pri myšlienkach a túžbach, ale s vedomím Božieho zámeru začali konať. Ako píše Alenka, Boh má s každým osobitný plán a chce, aby sme boli šťastní. Toto šťastie človek nachádza v Bohu a na ceste za Ním. A tiež, človeku nie je dobre samému a kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v Ježišovom mene, tam je On medzi nimi. Preto v spoločnom hľadaní a zdieľaní sa toto spoločenstvo pomaly rastie, mení sa a vyvíja. Cez spoločné stretká, modlitby, výlety, lyžovačky, tanečné zábavy, stretnutia pri kultúre a čaji spoznávame viac seba a tých druhých. Po skoro piatich rokoch prichádzame s novým názvom MOSTY 25+, ktorým by sme radi zvýraznili naše poslanie spájať brehy našich sŕdc a životov. Veríme, že Boh si toto dielo povedie aj ďalej. Viac o našej histórii si môžete prečítať v príspevkoch oboch zakladateliek Alenky a Moniky.
 
 

Vízia

Klub MOSTY 25+ chce ponúknuť slobodným veriacim ľuďom nad 25 rokov priestor v rámci katolíckej cirkvi na stretávanie sa, spoločné prežívanie voľného času, zdieľanie sa a povzbudzovanie v duchovnom, spoločenskom i pracovnom živote a na vytváranie priateľstiev. Kto nechce byť osamoteným ostrovom, môže sa k nám pridať a prispieť svojou tehličkou na výstavbe mostov medzi nami. Našou predstavou je, aby tento klub bol i naďalej otvorenou partiou ľudí bez ohraničenia veku smerom nahor, v ktorom by každý našiel svoj priestor a mohol sa zároveň zapojiť do jeho tvorby. Pozývame a vyzývame preto všetkých k tvorivosti, angažovanosti, k ochote vykročiť zo seba k druhým, aby sme si navzájom boli i oporou i “nakopnutím” na ceste k dokonalosti v láske podľa vzoru nášho nebeského Otca. Každý z nás má veľa darov, schopností, nápadov. Každý sme zaujímavý originál a to, že sme slobodní, nám dáva možnosti, ktoré iní nemajú. Len na nás záleží, aké spoločenstvo sa nám podarí vytvoriť. Za pokus to stojí. Ako píše Alenka viac vo svojej vízii o rozšírení tejto myšlienky aj do iných miest na Slovensku okrem Bratislavy, privítame Vašu iniciatívu a určite radi pomôžeme a stretneme sa na spoločných akciách. Tešíme sa na všetkých!
 
Vízia (2007)

 

 
Február 2022
Po Ut St St Pi So Ne
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28010203040506